Działanie Reno

Mineralne zaprawy renowacyjno-naprawcze RENO dzięki swoim unikalnym właściwościom, mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w nowobudowanych jak i funkcjonujących obiektach budowlanych. Sprawdzają się znakomicie przy pracach naprawczych skorodowanych betonów bez względu na rodzaj środowiska w jakim funkcjonują.


Działanie RENO sprowadza się do prostej zmiany kolejności faz reakcji zachodzących
w cemencie:

  • przeniknięcie w struktury starego betonu,
  • rozpuszczenie nieskrystalizowanych struktur,
  • zagęszczenie betonu oraz związanie wcześniej rozpuszczonych struktur.

W rezultacie zachodzących reakcji chemicznych powstają trudno rozpuszczalne, nowe elementy, które wypełniają kapilary, pory i mikroszczeliny wypierając przy tym wolne wapnie i wodę.

Sztucznie pomniejszona średnica porów jest niewiele większa od średnicy cząsteczek wody i tworzy molekularne sito, które jest nieprzepuszczalne dla dużych cząsteczek takich jak kwasy organiczne, alkaloidy i tłuszcze.

Zmniejszając średnicę porów zwiększa się ciśnienie płynów i gazów wewnątrz struktury, co chroni przed dalszym wnikaniem gazów, wody i elektrolitów.

Wypełniając kapilary i makro pory oraz przestrzenie miedzy krystaliczne na granicach ziaren kryształów i kruszyw nowymi stabilnymi termodynamicznie strukturami zatrzymuje korozję i erozję murów, betonów i zawartego w nich zbrojenia. Tak więc podczas zimnej pogody szybciej sie nagrzewa , a w lecie wspomaga urządzenia klimatyzacyjne w szybszym chłodzeniu.

RENO łączy się z betonami
 

Wiążący wodny roztwór elektrolitu komponentu RENO wypełnia przestrzenie między cząsteczkami.
Tworzą się przesycone roztwory, z których powstają bardziej stabilne termodynamicznie nowe elementy hydratacji charakteryzujące się niższą rozpuszczalnością, większą powierzchnią oraz wysoką wytrzymałością.

AKMA POLSKA

ul. Legionów 97
91 - 072 Łódź
KONTAKT:
tel. +48 42 307 00 73
tel. kom.+48 535 050 073
biuro@akmapolska.pl

Hydroizolacja, Izolacja pozioma fundamentów, oksytron, oxytron